کابینت آشپزخانه

کابینت ممبران

تعدا بازدید : 12976

چقدر با کابینت ممبران آشنایی دارید؟ آیا می‌دانید که کابینت‌های ممبران چه فرقی با سایر کابینت‌ها دارند؟ در این مقاله از تکساز کابینت قصد داریم تا صفر تا صد کابینت ممبران را از طراحی تا اجرا بررسی کنیم.

 

در ادامه به شما خواهیم گفت که:

 

کابینت ممبران چیست؟

کابینت آشپزخانه ممبران کلاسیک است یا مدرن؟

مزایای کابینت ممبران چیست؟

معایب کابینت ممبران چیست؟

قیمت کابینت ممبران چند است؟

بهترین رنگ کابینت ممبران چه رنگی است؟

 

 

ما فکر می‌کنیم که با خواندن این مقاله جواب بسیاری از سوالات خود را درباره کابینت آشپزخانه ممبران خواهید گرفت. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

کابینت ممبران چیست؟

 

از همین ابتدا بهتر است بگوییم که اگر فکر می‌کنید ممبران اسم یا مدل نوعی چوب است در اشتباهید. حتی اگر فکر کنید که به کابینت های کلاسیک، ممبران می‌گویند باز هم اشتباه می‌کنید. پس ممبران چیست؟

 

کابینت آشپزخانه ممبران

کابینت ممبران سفید

 

ممبران در واقع یک روش برای ساخت کابینت است. یعنی نوعی از تکنولوژی که تحول بزرگی در کابینت‌سازی و به ویژه روش ساخت کابینت‌های کلاسیک ایجاد کرده است. در این روش از دستگاهی به نام - پرس وکیوم ممبران - استفاده می‌شود که به وسیله‌ی این دستگاه مغزی ام‌دی‌اف ‌ها را به روش وکیوم (فشار بالا و ایجاد خلا) روکش می‌کنند. از این رو شاید ممبران را با نام وکیوم هم بشناسید. این روکش‌ها معمولا از جنس پی‌وی‌سی هستند. اما از هر متریال دیگری مثل هایگلاس نیز می‌توان به عنوان روکش ممبران استفاده کرد.

 

منظور از کابینت ممبران (وکیوم) چیست؟

 

به کابینت‌هایی که با این روش ساخته می‌شوند کابینت ممبران (وکیوم) گفته می‌شود.  یعنی همان مغزی ام‌دی‌اف با روکش پی‌وی‌سی که با روش وکیوم ممبران ساخته شده‌اند.

 

کابینت آشپزخانه ممبران کلاسیک است یا مدرن؟

 

در بخش قبلی توضیح دادیم که خیلی‌ها اشتباها کابینت ممبران را با کابینتهای کلاسیک یکی می‌دانند. این درست است که بسیاری از آشپزخانه های کلاسیک امروزی با کابینتهای ممبران ساخته می‌شوند ولی لزوما هر آشپزخانه کلاسیکی ممبران نیست. اما اصلا چرا این باور غلط تا این اندازه رایج است؟

 

کابینت ممبران

طراحی زیبای آشپزخانه اپن با کابینت ممبران

 

مهم‌ترین عاملی که باعث به وجود آمدن این باور غلط شده در واقع امکان روکش نمودن ورق‌های ام‌دی‌اف حکاکی شده و ابزار خورده است. برخلاف کابینت‌های مدرن مانند کابینت آشپزخانه هایگلاس، که تخت و فلت هستند، کابینت‌ها کلاسیک دارای جزئیات و تزئینات زیادی می‌باشند. در روش ممبران این امکان فراهم شده تا بتوانیم طراحی‌های مختلفی را به کمک دستگاه سی‌ان‌سی بر روی ورق‌های ام‌دی‌اف حکاکی و در نهایت به کمک دستگاه پرس وکیوم ممبران آن را روکش کنیم. یعنی هم می‌توانیم منبت‌کاری و حکاکی‌هایی که بر روی چوب طبیعی داشتیم را داشته باشیم و هم با انواع پی‌وی‌سی طرح چوب آن را روکش کنیم. و این دقیقا همان چیزی‌ست که ما از کابینت کلاسیک انتظار داریم. این طور نیست؟ پس به همین خاطر که کابینت ممبران جایگزین بسیاری مناسبی برای کابینت‌های چوبی کلاسیک شده است خیلی‌ها آن را با همین نام می‌شناسند.

حالا با این تعاریف، کابینت ممبران مدرن به کابینتی گفته می‌شود که ورق ام‌دی‌اف آن را حکاکی نکرده‌ایم. همچنین می‌توان به جای ورق pvc از ورق‌های دیگری مثل ورق هایگلاس مدرن نیز برای روکش کردن ام‌دی‌اف با این روش استفاده کنیم.

 

نتیجه‌گیری: نتیجه اینکه کابینت ممبران هم می‌تواند مدرن باشد هم کلاسیک.

 

مزایای کابینت ممبران چیست؟

 

کابینت ممبران به کابینت انزو و وکیوم بسیار شبیه می باشد و مثل سایر مدل‌های کابینت دارای مزایا و معایبی ا‌ست که باید قبل از خرید کابینت درباره آن‌ها آگاه باشید. به طور کلی اگر قصد اجرای کابینت کلاسیک را دارید، بدون شک کابینت آشپزخانه ممبران یک گزینه‌ی عالی برای شماست. چرا که:

 

 • اجرای کابینت ممبران نسبت به چوب طبیعی بسیار ارزان‌تر تمام می‌شود.
 • تنوع طرح و تنوع رنگی بسیار زیادی برای انتخاب خواهید داشت.
 • می‌توانید طرح مورد نظر خودتان را حکاکی کنید.
 • برخلاف چوب طبیعی که اغلب نسبت به رطوبت حساس است، کابینت آشپزخانه ممبران در مقابل رطوبت مقاومت بسیار بالایی دارد. یعنی به این زودی‌ها باد نکرده و پوسته پوسته نمی‌شود.
 • این کابینت‌ها همچنین از دوام و ماندگاری بسیار بالایی برخوردارند.

 

کابینت آشپزخانه ممبران

طراحی آشپزخانه مدرن با کابینت مدرن

 

علاوه بر این کابینت های آشپزخانه ممبران مزایای دیگری هم دارند. مثلا اینکه می‌توانید از آن‌ها برای اجرای طرح‌های نئوکلاسیک و مدرن نیز استفاده کنید. گفتیم که تنوع رنگی ممبران بسیار زیاد است. پس اگر آشپزخانه کوچکی دارید و کلاسیک‌ پسند هستید، می‌توانید از رنگ‌های روشن کابینت آشپزخانه ممبران کلاسیک استفاده کنید. این کابینت‌ها همچنین با وسایل دکوری دیگر هم به راحتی ست می‌شوند.

تا اینجا تنها به مزایای کابینت آشپزخانه ممبران اشاره کردیم. اما این کابینت‌ها معایبی هم دارند.

 

معایب کابینت ممبران چیست؟

 

 • مثلا اینکه صرف‌نظر از مقایسه قیمت آن‌ها با چوب طبیعی، نسبت به سایر مدل‌های کابینت گران‌تر هستند.
 • یا مثلا اینکه اگر برای ابزارخوری طرح‌هایی را انتخاب کنید که ریزه‌کاری زیادی دارند، ممکن است فرآیند روکش کردن به درستی انجام نشود. این مسئله هم به مهارت کابینت‌ساز بستگی دارد و هم به کیفیت دستگاه وابسته است. به طور کلی این وابستگی به مجری و دستگاه در کابینت ممبران از مهم‌ترین معایب آن‌ها به شمار می‌رود. به همین دلیل انتخاب کابینت‌ساز بسیار اهمیت پیدا می‌کند. بهتر است کابینت‌سازی را انتخاب کنید که مطمئن باشید نه تنها مهارت و تجربه‌ی زیادی دارد، بلکه از دستگاه‌های پیشرفته و مواد اولیه مرغوب (چسب، روکش و...) برای اجرای کابینت ممبران  استفاده می‌کند.
 • نکته‌ی مهم دیگری که در مورد کابینت ممبران وجود دارد، حساسیت روکش پی‌وی‌سی به تابش مستقیم آفتاب است. به این معنی که اگر در معرض تابش آفتاب قرار داشته باشد بعد از مدتی آسیب دیده و تغییر رنگ می‌دهد. از طرفی حتما می‌دانید که اگر کابینت ممبران به هر دلیل آسیب ببیند و نیاز به تعمیر پیدا کند، امکان پیدا کردن همان طرح کابینت با همان کد رنگی تقریبا غیر ممکن است.

 

کابینت ممبران

کابینت ممبران کلاسیک

 

بنابراین اگر خیلی جدی قصد خرید کابینت ممبران را دارید، حواستان باشد که یک بار دیگر مزایا و معایب کابینت آشپزخانه ممبران را مرور و همه چیز را بررسی و سبک سنگین کنید. البته برای سبک سنگین کردن علاوه بر مزایا و معایب، همیشه قیمت است که حرف آخر را می‌زند. اگر بودجه کافی ندارید ما به شما کابینت آشپزخانه ام دی اف را پیشنهاد می دهیم. 

نکات مهمی درباره قیمت کابینت آشپزخانه ممبران وجود دارد که دانستن آن‌ها ضروری است. می‌توانید این نکات را در بخش بعدی مقاله بخوانید.

 

قیمت کابینت ممبران چند است؟

 

حالا که از مزایا و معایب کابینت آشپزخانه ممبران مطلع هستید، لازم است تا درباره قیمت این مدل کابینت و نحوه محاسبه آن‌ها نیز بدانید. قیمت کابینت آشپزخانه ممبران چند است؟ بسیاری از کابینت‌ساز ها این سوال را با یک عدد جواب می‌دهند! مثلا متری 2 میلیون تومان. در واقع این کابینت‌سازها قیمت را به صورت متری محاسبه کرده و به مشتری اعلام می‌کنند.

این عدد و این نوع محاسبه قیمت در صورتی که بخواهید قیمت کابینت آشپزخانه ممبران را با سایر مدل‌های کابینت آشپزخانه مقایسه کنید خوب است. اما اگر با بودجه‌ی محدود و مشخصی که دارید بخواهید برای طراحی و اجرای کابینت ممبران اقدام کنید، این روش کارآمد نیست و شما را با مشکل مواجه می‌کند! چرا؟

زیرا هزینه تمام شده برایتان بیشتر از این مقدار خواهد بود. این قیمت در واقع فقط هزینه‌ی تعداد ورق‌های ممبرانی را که برای اجرای آشپزخانه به آن نیاز دارید به شما می‌دهد و هزینه‌های جانبی و ضروری دیگر را نادیده می‌گیرد. مثلا چه هزینه‌هایی؟

 

 1. مثلا هزینه ریل‌های مورد نیاز برای ساخت کشو‌ها
 2. هزینه جک‌های مورد استفاده برای درب کابینت‌ها
 3. قیمت یراق‌آلات مورد نیاز برای ساخت کابینت آشپزخانه ممبران
 4. هزینه دستگیره کابینت آشپزخانه ممبران
 5. قیمت تجهیزات جانبی مثل سوپرمارکت، نظم‌دهنده‌ها و....

 

همه‌ی این هزینه‌ها به عهده‌ی شما خواهد بود و اگر آن‌ها را قبل از شروع کار در نظر نگیرید ممکن است از نظر تامین بودجه دچار مشکل شوید. بنابراین حواستان باشد که اگر واقعا به قصد خرید کابینت آشپزخانه ممبران قیمت می‌گیرید، حتما از کابینت‌ساز خود بخواهید تا علاوه بر قیمتی که به صورت متری به شما می‌دهد، قیمت تمام شده را نیز برایتان محاسبه و مکتوب کند. یعنی مشخص کند که می‌خواهد از هر متریال با چه برندی، با چه قیمتی و به چه تعدادی استفاد کند.

باز هم تاکید می‌کنیم که مطمئن شوید کابینت‌سازتان علاوه بر داشتن مهارت، حتما از مرغوب‌ترین نوع پی‌وی‌سی برای روکش و از با کیفیت‌ترین دستگاه‌ پرس وکیوم ممبران استفاده کند.

ما می‌دانیم که کابینت آشپزخانه ممبران ممکن است کمی برایتان هزینه‌بر باشد، اما مطمئن باشید که ارزشش را دارد!

 

بهترین رنگ کابینت ممبران چه رنگی است؟

 

در این بخش از مقاله می‌خواهیم درباره ترکیب رنگ کابینت ممبران حرف بزنیم و به شما بگوییم که چگونه می‌توانید بهترین رنگ کابینت آشپزخانه ممبران را برای منزل‌تان انتخاب کنید.

 

کابینت آشپزخانه ممبران

طراحی اشپزخانه کلاسیک با کابینت ممبران

 

کاتالوگ رنگ کابینت ممبران بسیار متنوع است. کابینت ممبران گردویی، کابینت ممبران رنگ طوسی و کابینت ممبران کرم استخوانی از جمله رایج‌ترین و محبوب‌ترین رنگ‌های این مدل کابینت هستند. استفاده از انواع مدل کابینت ممبران سفید نیز در آشپزخانه‌های امروزی بسیار رایج است. احتمالا وقتی تا پای خرید پیش بروید، سخت‌ترین کار برایتان انتخاب رنگ کابینت است. ممکن است دقیقا ندانید که بهترین رنگ کابینت آشپزخانه ممبران برای شما چیست؟ و بهتر است چه ترکیب رنگی را انتخاب کنید؟

 

4 نکته مهم در انتخاب رنگ کابینت ممبران

 

الف : مثلا برای سبک‌های کلاسیک انواع کابینت ممبران سفید طلایی و کرم استخوانی گزینه‌های بسیار خوبی هستند. علاوه بر این می‌توانید از کابینت آشپزخانه ممبران رنگی با رنگ‌های روشنی مثل صورتی، آبی و کرم نیز استفاده کنید.

 

ب : آنچه شما را در انتخاب رنگ محدود می‌کند، بزرگی و کوچکی آشپزخانه و نورگیر بودن یا نبودن آن است. به این معنی که در آشپزخانه بزرگ و نورگیر هیچ محدودیتی در انتخاب رنگ نخواهید داشت اما در آشپزخانه‌های کوچک و کم‌نور بهتر است که تا می‌توانید از رنگ‌های روشن استفاده کنید.

 

ج : عامل دیگری که شما را در انتخاب رنگ محدود می‌کند سبک دکوراسیونی است که انتخاب کرده‌اید. در واقع بهتر این است که سبک دکوراسیون آشپزخانه را با توجه به میزان بزرگی و کوچکی آشپزخانه انتخاب کنید. اگر آشپزخانه‌ی شما به اندازه‌ی کافی بزرگ و جادار است، می‌توانید از کابینت آشپزخانه ممبران تیره استفاده کنید. رنگ‌هایی مثل طرح چوب، گردویی، سرمه‌ای و قهوه‌ای مناسب هستند. اما اگر آشپزخانه‌ی کوچکی دارید، بهتر است که به سراغ رنگ‌های روشن‌تر بروید تا آشپزخانه را بزرگ‌تر جلوه دهند. زیرا استفاده از رنگ‌های تیره در آشپزخانه‌های کوچک باعث می‌شود فضا خفه و دلگیر شود.


د : کابینت ممبران طوسی نیز از جمله رنگ‌هایی است که در طراحی‌های مدرن کاربرد زیادی دارد. البته به جز طراحی مدرن، در طراحی کلاسیک و نئو کلاسیک نیز می‌توان از رنگ طوسی استفاده نمود. برای آشپزخانه‌های بزرگ می‌توانید از رنگ‌های تیره‌تر طوسی هم استفاده کنید. اما در آشپزخانه‌های کوچک بهتر است که رنگ طوسی روشن را به کار ببرید.

 

سخن آخر

در این مقاله از تک‌ساز کابینت سعی کردیم تا به طور کامل برایتان توضیح دهیم که کابینت آشپزخانه ممبران چیست؟ اگر مقاله را تا انتها خوانده باشید، مزایا و معایب کابینت آشپزخانه ممبران را می‌دانید، مدل‌های ممبران کلاسیک و مدرن را می‌شناسید، درباره نحوه محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه ممبران آگاهی دارید و می‌دانید که چگونه می‌توانید بهترین رنگ کابینت آشپزخانه ممبران را انتخاب کنید. آیا مطالب عنوان شده در مقاله برایتان مفید بود؟ اگر دوست داشتید می‌توانید نظرات و تجربیات خود را در مورد کابینت‌های ممبران برایمان کامنت کنید. 

 


اشتراک گذاری :

دیدگاه ها (سوال و نظر خود را با ما در میان بگذارید)

شماره همراه و ایمیل الزامی نمی باشد

نام و نظر خود را وارد کنید
نظر شما با موفقیت ارسال شد

سلام ببخشید آیا در یزد همکار یا نمایندگی دارین مرسی

توسط : محمد دوست حسینی - تاریخ : جمعه, 27 فروردین 1400

مدیریت سایت در پاسخ گفته که :

سلام وقت بخیر لطفا شماره تماس بگذارید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرن

سلام من خیلی از کابینت ممبران خوشم میومد.‌. بدون اطلاع از معایب آن ها را نصب کردم حالا متوجه شدم که لبه های درب های آنها دارن ورداشته میشن مثل چسب ....درحالی که من در آشپز خونه آشپزی نمیکنم حتی چایی درست نمیکنم اصلا گاز وصل نکردم فقد دکوری مونده نمیدونم حالا چکار کنم خیلی افسردگی گرفتم لطفا راهنماییم کنید بعضی جاها انگار هم حبابی شدن خیلی گرون درستشون کردیم

توسط : زیزی - تاریخ : دوشنبه, 22 شهریور 1400

برای اطلاع از آخرین محصولات و تخفیفات ایمیل خود را ثبت نمائید

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه تکساز کابینت میباشد.

طراحی وب سایت | خدمات سئو و مارکتینگ | آریانا وب دیزاین